Jak czyścić tapicerkę skórzaną? 0
Jak czyścić tapicerkę skórzaną?

Skóra ma swoje wady i zalety. Niewątpliwie wciąż jest luksusowa. Aby meble tapicerowane wciąż cieszyły wysoką jakością i idealnym wyglądem, warto o nie umiejętnie zadbać. Pielęgnacja mebli obitych tkaninami naturalnymi jest pracochłonna, ale daje wyjątkowe efekty.

czytaj całość »
Dlaczego DIY jest tak popularne? 0
Dlaczego DIY jest tak popularne?

DIY jest trendem, który wydaje się być popularnym od niedawna. Większość osób zapomina, że Do It Yourself-„Zrób to sam” znane było już w latach sześćdziesiątych. Dziedzina ta jest ściśle związana z upcyklingiem, czyli przetwarzaniem przedmiotów użytkowanych w inne, o podobnych lub zupełnie odmiennym zastosowaniu. Przez takie działania, surowce, które zdawały się być bezużyteczne, podwyższają swoją wartość oraz nabierają nowego znaczenia, często o designerskim sznycie.

czytaj całość »
Zasady prawidłowego użytkowania mebli tapicerowanych 0
Zasady prawidłowego użytkowania mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane trzeba użytkować zgodnie z zasadami. Odpowiednio je transportować, odpakować i pielęgnować. Mało kto wie, że np. funkcja spania służy to spania okazjonalnego, nieprzystosowane do siadania są podłokietnik, a zbyt wypchana skrzynia na pościel może uszkodzić cały mebel. Jeśli te fakty interesują cię, zapraszamy do opracowania. Niektóre informacja mogą zrewolucjonizować sposób korzystania z mebli tapicerowanych.

czytaj całość »
Panele ścienne dla twojego mieszkania 0
Panele ścienne dla twojego mieszkania

Panele ścienne są modne i praktyczne. Rynek oferuje kilka ich rodzajów. Wśród najpopularniejszych są tapicerowane panele ścienne. Prócz oczywistych zalet dają możliwość zrobienia z nich praktycznych, modnych i wygodnych w użytkowaniu zagłówków.

czytaj całość »
Akcesoria meblowe 0
Akcesoria meblowe

Kategoria akcesoriów meblowych jest różnorodna pod każdym względem. Akcesoria mają szerokie zastosowanie, zbudowane są z różnorodnych materiałów a ich urozmaicony wygląd pozwala na wykreowanie każdego stylu wnętrzarskiego. Warto poznać choć niektóre z nich.

czytaj całość »
Nici tapicerskie 0
Nici tapicerskie

Nici tapicerskie różnią się nie tylko kolorem i grubością, ale również składem, sposobem skręcenia i cechami wyróżniającymi daną markę spośród innych. Wybierając najlepsze nici musimy więc zwrócić uwagę na szereg właściwości, dzięki którym określenie idealnego materiału będzie prostsze.

czytaj całość »
Pistolety tapicerskie – jak zostać posiadaczem najlepszego? 0
Pistolety tapicerskie – jak zostać posiadaczem najlepszego?

Na rynku jest bogaty wybór pistoletów tapicerskich. Od ręcznych, przez młotkowe po elektryczne i pneumatyczne. Każdy przygotowany jest do wydajnej pracy na miarę potrzeb miejsca użytkowania. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór tych urządzeń, aby nakłady finansowe nie przewyższyły ekonomii pracy. Artykuł wskaże, które urządzenie warte jest przemyślenia i zakupu.

czytaj całość »
Zszywki tapicerskie do zadań specjalnych 0
Zszywki tapicerskie do zadań specjalnych

Do wyprodukowania wysokiej jakości mebli potrzebne są również odpowiednie zszywki tapicerskie scalające wszystkie elementy tapicerki. Zazwyczaj stosowane są do przyczepiania tkanin tapicerskich do stelaża, ale nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się rodzajami zszywek tapicerskich i ich zastosowaniem.

czytaj całość »
Tkaniny podbiciowe – równie ważne jak pozostałe „składniki” mebla 0
Tkaniny podbiciowe – równie ważne jak pozostałe „składniki” mebla

Meble tapicerowany są wynikiem działania kilku podstawowych działów na linii produkcyjnej. Każdy z działów pracuje na charakterystycznych dla siebie materiałach. Wśród wysokiej jakości drewna atestowanego, pianki tapicerskiej wyściełającej, elementów metalowych i tkanin tapicerowanych, z których wykonane jest poszycie, są też tkaniny podbiciowe. Spełniają one ważną funkcję w meblach tapicerowanych, choć zazwyczaj się o nich nie pamięta. Artykuł pomoże zapoznać się z trzema rodzajami tkanin podbiciowych.

czytaj całość »
Tkaniny obiciowe 0
Tkaniny obiciowe

Różnorodne tkaniny obiciowe, przeznaczone głównie do produkcji mebli tapicerowanych. Niektóre stosowane do szycia poduch, zasłon i kotar. Ich cechy warunkują sposób wykorzystania.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl