Czy meblościanki są znowu modne? 0
Czy meblościanki są znowu modne?

Dawne meblościanki skutecznie zniechęciły do tego typu mebli

Meblościanki, które zalały polski rynek w czasach „gospodarki planowej” były zrobione zazwyczaj z kiepskiej jakości materiałów. Wyrywane z płyty wiórowej zawiasy, wypadające kołki czy rozklejające się fronty skutecznie zniechęciły wiele osób do skorzystania z tej jakże wygodnej możliwości.

Minione mody często jednak powracają i oto ponownie żyjemy w świecie, kiedy meblościanka staje się hitem. Nie jest to już jednak dawniej stosowana bryła. Obecne meblościanki wpisują się w najnowsze trendy aranżacyjne i zwracają uwagę możliwością tworzenia swobodnej, uporządkowanej, eleganckiej i praktycznej przestrzeni.

Polecane meblościanki są minimalistyczne

Często, przy aranżacji pokojów wykorzystywane są bryły z dawnych, dużych i rozbudowanych meblościanek. Sprytnie użyte tworzą interesujące zestawienia, charakteryzujące się przede wszystkim solidnością wykonania, względami praktycznymi i dopasowaną do nowego stylu estetyką.

Obecnie produkowane meblościanki są minimalistyczne, uniwersalne i równie ponadczasowe. Są lżejsze, delikatniejsze, ale dają równie duże możliwości. Ich prosta forma pozwala idealnie wkomponować je w pozostałe elementy wystroju pomieszczenia. Zazwyczaj to połączenie poziomych i pionowych komódek, witryn, słupków i szafek. Dzięki temu pomieszczenie, w którym są ustawione, staje się wizualnie przestronne i większe. Meblowany pokój jest też przytulny, szczególnie jeśli meblościanka jest spójna z sofą i fotelami.

Najczęściej to bryły białe lub jasne, pasujące zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i modnych pomieszczeń w stylu skandynawskim. Często nowoczesne wzornictwo podkreślane jest też odważnymi kolorami i grą kontrastów. To daje wyjątkowo ciekawe połączenie i sprawia, że lekka forma podkreślona intensywnym kolorem zdradza indywidualizm i styl życia właścicieli mieszkania.

W nowoczesnych meblościankach stosowane są proste i geometryczne formy. Często montowane są przeszklenia, nowoczesne oświetlenie LED, minimalistyczne uchwyty i nóżki meblarskie. Zazwyczaj fronty nowych mebli są gładkie, oklejone okleiną z połyskiem. Poszczególne bryły są funkcjonalne, pojemne i ustawne, dzięki czemu nawet małe przetasowania w ułożeniu mebli całkowicie zmieniają wygląd pokoju.

Nowoczesne meblościanki można dowolnie zestawiać, uzupełniać o kolejne elementy, przemalowywać czy dodatkowo urozmaicać dostępnymi akcesoriami.

meblościanka

Dlaczego meblościanki są modne?

Popularność meblościanek nie tylko podąża za pokoleniem wciąż pamiętającym czasy PRL’u. Nowoczesne meblościanki modułowe są niezwykle praktyczne i pozwalają stworzyć aranżację niemal w każdym stylu wystroju wnętrz.

Meble te są również tanie, niezależenie, czy zostaną zamówione w sieciówce, czy u stolarza.

Ponadto producenci prześcigają się w tworzeniu interesujących rozwiązań, które sprawdzają się nie tylko w chwili bumu na meblościanki, ale również znajdą zastosowanie poza największą popularnością tego typu mebli. Proponowane moduły są zgrabne i pozwalają podkreślić ich indywidualny charakter.

Nowoczesne meblościanki często też używane są do oddzielanie pomieszczeń. Z jednej ich strony może być wystawiony domowy księgozbiór, a z drugiej widać półki np. na kuchenne bibeloty.

Czy warto stawiać na meblościanki?

Nowoczesne wzornictwo i charakter pomieszczenia zawsze powinny być sprawą nadrzędną. Moda przemija, ale jakość i ponadczasowość przetrwają latami. Dzięki naszym meblościankom każdy będzie miał pewność, że inwestycja otworzy przed nim niezliczone możliwości. Zachęcamy do sprawdzenia tej tezy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl