Jaki klej tapicerski wybrać? 0
Jaki klej tapicerski wybrać?

Dlatego dobry klej do tapicerek powinien kleić tkaniny o różnych teksturach i grubości, nie wyłączając gąbek, pianek i gum meblarskich. Powinien nie tylko sklejać tkaniny z sobą, ale również dobrze doklejać je do innych powierzchni, w tym głównie do drewna.

Klej tapicerski nie powinien być zbyt wsiąkliwy.

Wybierając dobry klej tapicerski, przede wszystkim należy sprawdzić, czy jest mało wsiąkliwy. Klej, który z łatwością wnika w gąbkę czy piankę, a także przenika przez cieńsze tkaniny, nie tylko źle skleja powierzchnie, ale również sprawia, że produkowany mebel jest znacznie droższy. Jeśli klej pozostaje w odpowiednim miejscu, praca jest ekonomiczniejsza i bardziej estetyczna.

Korzystając z tej zasady, wielu twórców wybiera kleje do tkanin w sprayu lub takie, które można rozprowadzać przy użyciu pistoletu ciśnieniowego. Tutaj jednak trzeba uważać, żeby zakupiony środek tworzył na powierzchni elastyczną spoinę. Dzięki temu klej będzie się szczególnie sprawdzał w częściach mebli, które ulegają naciskom, prężeniom i intensywnej pracy.

Jeśli kleju w sprayu chcesz użyć przy naprawie samochodu, musi on też mieć odpowiednią odporność na temperatury.

Ponadto można wybierać między klejami z rozpuszczalnikiem DCM oraz DCM free. Kleje DCM szybko wysychają i umożliwiają sprawną pracę, ale środek w nich używany uważany jest za rakotwórczy, a więc wymaga przy stosowaniu szczególnej ostrożności. Środki DCM free nie mają szkodliwej substancji, ale za to parują wolno w temperaturach poniżej 15 stC. Zdecydowanie musisz tu więc wiedzieć, czy faktycznie zależy Ci na szybkości klejenia i możesz stworzyć bezpieczne warunki używania klejów szybko działających.

Ponadto kleje te znacznie ułatwiają pokrycie substancją dużych powierzchni.

 kleje

W jakich przypadkach najlepiej używać kleju do tapicerek?

Kleje tapicerskie dzielą się na środki uniwersalne oraz substancje do konkretnych zadań. Głównie kleje w sprayu, można wykorzystywać w wielu pracach, od klejenia tapicerki meblowej, po przyklejanie podsufitek samochodowych. Ponadto można je wykorzystywać do:

  • podklejania niewielkich elementów tapicerki

  • samodzielnej wymiany zużytej tapicerki meblowej i samochodowej

  • obijania frontów meblowych

  • naprawy mebli

  • naklejania na ścianę gąbek akustycznych

  • wygłuszania i ocieplania wnętrza pomieszczeń

  • mocowanie dywanów, chodników, wycieraczek

  • przyklejenia podsufitki

Gdzie kupić dobry klej tapicerski?

Klej tapicerski można kupić w każdej hurtowni meblarskiej lub sklepie zaopatrującym tapicerów. Środki sprzedawane są w sklepach internetowych, na portalach aukcyjnych oraz w punktach stacjonarnych i marketach budowlanych.

Ponadto polecamy nasz asortyment. Kleje tapicerskie, które oferujemy, przeznaczone są do nakładania pędzlem, nanoszenia metodą natryskową, sprayem lub przy pomocy pistoletu ciśnieniowego. Dzięki temu każdy znajdzie interesujący dla siebie środek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl