Pasmanteria – wszystko, co chciałabyś o niej wiedzieć 0
Pasmanteria – wszystko, co chciałabyś o niej wiedzieć

Czym się wyróżnia dobra pasmanteria?

Dobrą pasmanterią można nazwać przede wszystkim sklep, który posiada szeroki asortyment. Jak się jednak okazuje, nie tylko to jest ważnym wyznacznikiem. Obecnie konsumenci wymagają bowiem znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu, którym pasmanteria musi sprostać. W przeciwnym wypadku będzie ona jedynie jednym z wielu sklepów, który nie zapadnie w pamięci klientów na długo. Mowa tu nie tylko o sklepach stacjonarnych, ale zwłaszcza i internetowych, gdzie panuje dość duża konkurencja. Dlatego też poniżej podajemy szczegółowe informacje o tym, po czym najczęściej można rozpoznać dobrej jakości sklep pasmanteryjny.

Bogaty asortyment

To jeden z najważniejszych warunków, który powinna spełniać każda zabiegająca o klienta pasmanteria. Wąski asortyment oraz braki magazynowe mogą bowiem zostać odebrane, jako brak zainteresowania klientem oraz jego potrzebami. Sklepy, które odznaczają się jedynie możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń w swojej ofercie, nigdy nie przyciągną wielu klientów. Z pewnością nie zachęca ich również do powrotu i skorzystania ze swoich usług w przyszłości. Dlatego też dobre pasmanterie powinny na bieżąco uzupełniać braki w asortymencie oraz nieustannie rozbudowywać swoją ofertę o nowości, które mogą zainteresować klientów sklepu. Mowa tu również nie tylko o dodatkach krawieckich, ale również i produktach takich jak elementy wykończeniowe, które z pewnością zainteresują wielu mężczyzn.

Jakość

Dostępne w sprzedaży produkty powinny wyróżniać się co najmniej dobrą jakością. Dzięki temu klient zyska pewność, że robiąc zakupy w danym sklepie, nie wyrzucił pieniędzy w błoto. To z kolei zwiększy prawdopodobieństwo, że klient w przyszłości ponownie skorzysta z usług danego sklepu. Oczywiście im lepszej jakości usługi pasmanteria oferuje, tym lepiej, aczkolwiek przełoży się to na ceny poszczególnych produktów. Dlatego też za najlepsze sklepy pasmanteryjne uchodzą te, które w swojej ofercie poza produktami klasy premium, mają również artykuły w nieco bardziej przystępnych cenach. Takie podejście sklepu świadczy o wysokim szacunku do klienta. Bardzo często jakość idzie w parze wraz z doświadczeniem, które zdobywa się nieraz latami. Dlatego dobrze jest zwracać wagę na to, ile czasu dana pasmanteria istnieje już na rynku. Warto korzystać z usług, tych, które podobnie jak hurtownia Akces są obecne w branży od ponad 5 lat.

Profesjonalna obsługa

Miła ekspedientka, która uroczo uśmiecha się do nas zza sklepowej lady to jeszcze nie wszystko. Obecnie klienci są bowiem znacznie bardziej wymagający i oczekują od sprzedawców, że będą oni ekspertem w swojej dziedzinie. Sprzedawca powinien więc nie tylko wiedzieć, jakie dokładnie artykuły znajdują się na stanie magazynowym, a w razie ich braku potrafić zaproponować podobny artykuł. Klient powinien wiedzieć, że sprzedawca mu pomoże – nawet jeżeli on sam do końca jeszcze nie wie, czego szuka. Bardzo ważna jest także miła obsługa, która coraz częściej w tych czasach jest zaniedbywana. Niestety nie każdy odnajdzie się w roli sprzedawcy-doradcy klienta, a szkoda, ponieważ właściwe osoby na tym miejscu to prawdziwy skarb – również i dla samego klienta.

Atrakcyjne ceny i promocje

Nie da się ukryć, że z reguły klienci często idą tam, gdzie jest taniej... Nie każdy klient jednak wie o tym, że "tanie" nie zawsze oznacza "dobre jakościowo". Dla sprzedawcy, który ze względu na ceny w hurtowniach nie może pozwolić sobie na promocje cenowe, oznacza to mniejsze zainteresowanie. Zawsze jednak może on starać się o pozyskanie klientów poprzez zabiegi typu "darmowa wysyłka", "programy lojalnościowe" itp. Z punktu widzenia klienta dobra pasmanteria to taka, która oferuje przystępne ceny. Nic więc dziwnego, że coraz częściej korzystają oni z usług hurtowni internetowych, które oferują ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych.

Strona internetowa

Dobra pasmanteria powinna być również widoczna w Internecie, czy mediach społecznościowych. Oznacza to,że nie tylko idzie ona z duchem czasu, ale i wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów. Coraz częściej bowiem klienci przed wybraniem się do sklepu stacjonarnego, traktuje Internet jako źródło informacji o lokalizacji, asortymencie. sprawdzają w nim również opinie innych klientów itp. Wzmocnienie pozycji na rynku zapewni także rozbudowana strona internetowa, a zwłaszcza sekcja "Blog", w której zamieszcza się artykuły poradnikowe i tematyczne (np. o tym, jak usunąć klej tapicerski). Tekst udostępniany w tej rubryce stanowi źródło wielu cennych informacji, które w przyszłości mogą przydać się klientom sklepu. Warto więc tam co jakiś czas zaglądać. Zwłaszcza że na stronie umieszcza się nie tylko menu nawigacyjne, narzędzia osobiste (np. koszyk), ale i formularze kontaktowe, mapy dojazdu, informacje o aktualnych promocjach itp.

Pasmanteria: czy tylko dla krawcowych?

Pasmanteria przez wiele dekad uważana była za sklep dla kobiet, aczkolwiek wiele się w ciągu ostatnich kilku lat zmieniło. W ofercie tego typu sklepów coraz więcej artykułów znajdą dla siebie również i mężczyźni. Obecnie w pasmanteriach można bowiem znaleźć znacznie więcej produktów niż wstążki, frędzle, lamówki, zapięcia, czy nici i inne akcesoria do obszywania. Zacznijmy jednak od początku.

haftowanie

Pasmanteria to nie tylko miejsce z włoczkami i nićmi. Można w niej znaleźć wiele ciekawych akcesoriów dla hobbistów, czy majstekowiczów.

Pierwsze pasmanterie (dawniej pasamony) zaczęły powstawać w XIV w., głównie na potrzeby arystokracji, a następnie bogatych miastowych. Sprzedawano w nich głównie produkty związane z damską modą (np. wstążki, pompony, koronki, tkaniny, guziki) i inne potrzebne krawcom przedmiot. Nic więc dziwnego, że jeszcze do ubiegłego wieku sklepy pasmanteryjne kojarzono z kobietami. Produkty przeznaczone dla mężczyzn można było w nich znaleźć niezwykle sporadycznie, choć również się to zdarzało. Pierwsze szczegółowe informacje o pasmanterii z męskimi akcesoriami pojawiają się dopiero w XVI w. i są one niezwykłą rzadkością. W jednym z takich opisów czytamy, że w pasmanterii można było znaleźć produkty takie jak: kieliszki, pułapki na myszy, klatki dla ptaków, łyżki do butów itp.

Obecnie jednak bardzo dużo się zmieniło. w sklepach pasmanteryjnych. Nie znajdziemy w nich ani pułapek na myszy, ani przedmiotów przeznaczonych wyłącznie dla krawcowych. Dziś są to przede wszystkim sklepy hobbystyczne z profesjonalny wyposażeniem nie tylko do warsztatów krawieckich, ale i domów. Co więcej, słowo "pasmanteria" stało się kojarzone z hobby i wyrobami włókienniczymi niemalże na całym świecie. Tylko w niektórych krajach (np. w USA), nazwa ta kojarzona jest jedynie ze sklepem z kapeluszami.

Pasmanteria: co to jest?

Pasmanteria obecnie to nic innego, jak sklep, w którym najczęściej można się zaopatrzyć w akcesoria do szycia, maszyn krawieckich, tkanin, inne wyroby włókiennicze oraz artykuły i narzędzia przydatne do rękodzieła. są to przedmioty obecne na wyposażeniu każdej pasmanterii. Wiele ze sklepów znacznie wykracza poza ten standard i wprowadza do swojej ofert również i inne przydatne artykuły. Tak więc w dobrej pasmanterii znajdziesz nie tylko dodatki do ubrań, tkanin czy tworzenia ozdób, ale i wyroby tapicerskie. Dzięki takiemu podejściu słowo pasmanteria nabrało nowe, szersze znaczenie. Jest to bowiem miejsce, w którym wielu hobbistów czy majsterkowiczów znajdzie coś dla siebie.

pistolet na gorący klej

w dobrej pasmanterii znajdziesz również narzędzia, w tym m.in. pistolety do kleju.

Pasmanteria: co można kupić?

Każda porządna pasmanteria powinna mieć w swojej ofercie szeroki wybór produktów do obszywania, szycia, dekorowania, tapicerowania oraz wszelkie inne akcesoria krawieckie. Czasami tego typu sklep może mieć w swoim asortymencie również używane i nowe maszyny krawieckie. W naszej hurtowni Akces znalazły się m.in.:

 • Włóczki;
 • Muliny;
 • Druty i szydełka;
 • Igły;
 • Nożyce krawieckie;
 • Nici;
 • Kordonki;
 • Wstążki, tasiemki;
 • Frędzle;
 • Guziki;
 • Tkaniny i materiały obiciowe;
 • Pistolety i zszywki tapicerskie;
 • Zszywki stolarskie;
 • Gąbkę tapicerską (poliuretanową, dostępną w wariantach od T18 do T35);
 • Nóżki i stopki do mebli;
 • Okucia i rolki tapicerskie;
 • Panele ścienne;
 • Fronty Meblowe
 • Akcesoria ubrań i materiałów.

Co więcej, regularnie poszerzamy swoją ofertę – zobacz szczegółowe informacje na temat naszych nowości w zakładce "Nowości"!

Internetowa hurtownia pasmanteryjna – najniższe ceny i źródło wielu inspiracji

Szukasz pasmanterii, która nie zawiedzie Twoich oczekiwań i sprosta Twoim oczekiwaniom! Świetnie się składa! Hurtownia Akces to miejsce, w którym znajdziesz nie tylko to, czego potrzebujesz, ale i zaoszczędzisz! Gwarantujemy niskie ceny oraz szybką realizację zamówienia! Sprawdź oferowane przez nas artykuły pasmanteryjne. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym Blogiem – czeka tam na Ciebie wiele inspiracji oraz porad naszych ekspertów!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl